Online REZERVACE

K dispozici je infrasauna. Infrasauna se v současné době stává fenoménem zdravého životního stylu a stále více lidí jí začíná využívat a nebo si jí pořizují do svých domovů, kde si jí postaví např. do obývacího pokoje. Infrasauna funguje jinak než klasická finská sauna a je určena také širší veřejnosti od seniorů až po malé děti, od lidí naprosto zdravých až po lidi např. se srdeční poruchou pro které třeba klasická finská sauna vůbec není vhodná. A konečně infasauny si stále více pochvalují i ženy, které třeba vůbec nemají rády velké teplo a potoky potu.

Z veřejně přístupných zdrojů jsme pro vás vybraly několik rad a popisů k čemu je pobyt v infrasauně dobrý.

Vzhledem k působení tepla na naše tělo dochází k rozšíření cév a tím i k lepšímu prokrvování našeho organismu. Naše tělo (svaly a vnitřní orgány) jsou lépe zásobovány kyslíkem, podporuje se látková výměna a to vše se pozitivně projevuje na našem zdraví a v případě poranění tkání dochází k jejich rychlejší regeneraci.

Takzvané suché teplo je ideálním prostředkem pro léčbu pohybového ústrojí a kloubů. Pokud trpíte na svalové či kloubní zatuhnutí, artrózu nebo jste po úrazu pak právě pro Vás je pobyt v infrasaunách ideálním způsobem, jak zcela přírodní cestou tyto problémy minimalizovat. Ze svalů je díky tepelným paprskům uvolňováno napětí, zvyšuje se jejich pružnost, posiluje se jejich prokrvení a díky všem těmto vlivům pak lépe odolávají běžné i zvýšené denní zátěži.

Kardiovaskulární systém, krevní oběh a posílení imunity

Další oblastí, kde můžete ocenit blahodárných účinků zářícího tepla je oblast krevního oběhu. Teplo prohřívá nejen svaly, ale i vnitřní orgány našeho těla, tím dochází ke zvýšení tělesné teploty. Aby se naše tělo ochladilo, zvyšuje se srdeční činnost a krevní oběh. Tím dochází k pozitivnímu tréninku a posílení srdce a zlepšení kardiovaskulárního systému.

Jak se v našem těle zvyšuje teplota, dochází k aktivaci našeho imunitního systému. Jeho nastartováním dochází k zastavení množení a likvidaci škodlivých bakterií.

Snižování tělesné hmotnosti a odbourávání celulitidy

V dnešní uspěchané době, kdy se na nás stresové situace přímo řítí a dodržování správně životosprávy není vždy možné, určitě oceníte tento přínos infrasaun.Lze tak relaxovat, snižovat přitom svoji tělesnou hmotnost a ještě odbourávat celulitidu. 

Za jeden pobyt v infrasauně spálíte až 800 kalorií. Díky teplu, které se do těla dostává, dochází k prohřívání krevních cév uložených v tukových tkáních, ty se rozšiřují, lépe prokrvují a spalují více kalorií.

Zapojením lymfatického systému našeho těla dochází k vylučování škodlivých látek z našeho těla (tukové kyseliny, zplodiny, cholesterol, nikotin apod.)  

Vzhledem k tomu, že celulitida jsou vlastně usazené částečky tuku pod pokožkou, výše popsaný princip je jejich nepřítelem. Stejným principem, jako napomáhá saunování hubnutí, napomáhá i k uvolňování a rozpouštění celulitidy.

Neocenitelný pomocník Vaší krásy.

Jak jsme již několikrát zmínili, teplo zvyšuje prokrvování kůže a následně zvyšuje potivost. Pokud se na to podíváme z pohledu krásy a zdraví, pak právě toto se pozitivně projevuje na kvalitě pleti a kůže. Z pleti se odstraní odumřelá kůže, odplaví se nečistoty a dochází tak k hloubkovému pročištění pórů, jenž má za následek zlepšení její elasticity. Tělo snadněji bojuje proti poškození kůže a pleti (jako jsou procesy stárnutí, popáleniny, opary, akné apod.)

Zdroj:http://www.albixon.cz/infrasauny/

 Sauna je určena pro 2 osoby a doporučuje je pobyt 30-40 min. Pobyt v infrasauně se klasicky neopakuje a neprovádí se ani prudké schlazení známé z finské sauny.

Cena 120 Kč/ hod a stačí objednat cca hodinu před požadovaným vstupem. 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting