Online REZERVACE

Na toto téma bylo již napsáno bezpočet názorů a pohledů. Možná co člověk, to názor. A když už jsme si zde vytvořili rubriku "jen tak na čtení a relax" proč jeden názor nepřidat. Je můj, je to jen můj pohled na celou věc. Ale pohled podpořený praxí.

Před lety - a není to tak dávno možnááá ... 5 let, jsem si jako zarputilý cyklista říkal : "co to je za hloupost prohánět se někde na kole s motorem. K čemu to je dobré ?". A možná jako většina jsem "elektrokolaře" odsuzoval. Postupem doby jsem ale v penzionu více a více potkával ty, co s sebou přiváželi elektrokola. Naštěstí to ale nebyly rodiny, se dvěma dětmi a čtyřmi elektrokoly :-D. To totiž nechápu dodnes. Byly to party, kdy většina jela na kole a ti další si vzali elektrokolo. A mě najednou došlo, že pokud by oni to elektrokolo nepoužili, byli by mimo. Vypadli by z party, celé dny by trávili jinak než jejich přátelé a kamarádi. A je vlastně jedno jestli jejich "nevýkonnost" zavinil věk, nemoc a nebo nedostatek času či morálky k tomu, aby ostatním stačili a ten den si s nimi užili. Ono to možná jde v okolí Třeboně, nebo podél Labe, ale Vysočina, ta není pro relaxační vyjížďku, když celý rok na kolo nesednete. Nejde o to, jestli jde o partu 20 přátel a nebo pár. Jde o to, že výkonnost je rozdílná a buď bude ten slabší sedět doma, nebo mu pomůže motor.  Řeklo by se, silnější zpomalí. Ale ne, tady to nejde. Ať chcete nebo nechcete, silnější přijede nevybouřen a slabší zničen. Když pomůže motor, jsou všichni spokojeni. Dokonale se mi to potvrdilo, když jsem já sám zapůjčil přítelkyni elektrokolo a mohli jsme vyjet spolu. Já - ten co ví, že kolo bolí a nevadí mu to. Ten co chce přijet upocený a unavený. Ona - ta která nemá kolo jako nástroj sebemučení, ale ráda si užívá přírodu, průjezdy lesem a kolem skal, aniž by jí oči zalévaly proudy potu. Ne jednou jsem s ní  v kopci přestával komunikovat, protože mi docházel dech, ne jednou jsem pozoroval její hezké pozadí jak mi mizí v dáli :-). Když foukal protivítr, učil jsem jí co znamená "jet v háku" a moc rád jsem jí nechal "jet špic". Každý jsme to prožívali jinak, ale vlastně a hlavně : prožívali jsme to společně. A v tom musím potvrdit, že je elektrokolo úžasná věc.

Tak velmi se chystám tuto myšlenku sounáležitosti podporovat, že jsme pro náš penzion zakoupili dvě elektrokola s myšlenkou - půjčovny.  Nebojte se k nám tedy přijet Vy cyklisté se svou drahou polovičkou, nebo naopak Vy "necyklisté" se svými zarputilými cyklisty. Půjčte si elektrokolo a užijte si výlet každý po svém, ale společně.

Tak ahoooj P.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.